Kanada Vizesi ve Dil Eğitimi

global yurtdışı değitim

Kanada Nerede?

Kanada Amerika’nın kuzeyinde yer alan, dünyanın en büyük ikinci karası. Kendi parası olan Kanada Doları, Ülkede 2 farklı resmi dil var; Montreal’de resmi dil Fransızca iken ülkenin diğer şehirlerinde anadil İngilizce.

Kanada Amerika ile en uzun sınıra sahip ülke. Ayrıca ülkenin içinde dünyanın en uzun caddesi olan Yonge Caddesi bulunmakta. Tüm bu büyüklüğe rağmen ülke nüfusu yaklaşık 39-40 milyon kadar. 40 milyon nüfus böyle bir coğrafya için çok küçük gelebilir; fakat şöyle bir durum var ki ülke kuzeyde bulunduğu için yaşama elverişli olmayan çok soğuk bölgelere sahip. 3 büyük bölgesi 10 eyaleti olan Kanada refah seviyesinin yüksek olmasıyla dikkat ve ilgi çeken ülkelerden.

Kanada’da Göçmenlik

Özellikle Türkiye’den Kanada’ya göçmenlikle gidip orada hayat kurma isteğiyle hareket eden insan sayısı çok fazla. Bu insanlar bir şekilde eğitim alıp, bir programa katılıp sonrasında da orada vatandaşlık alma düşüncesiyle hareket ediyorlar. Sadece Türkiye’de de popüler olan bir durum değil bu.

ABD’de Mart ayında, Süper Salı olarak bilinen, 11 eyaletteki ön seçimde Cumhuriyetçi başkan adayı Donald Trump’ın yedi eyalette ipi göğüslemesi ardından rekor sayıda ABD vatandaşı, Google arama motorunda Kanada’ya taşınmakla ilgili aramalar yaptı. Sonrasındaysa Amerikalıları İngilizler takip etti.

İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılması oylandığı zamanlarda ‘Kanada’ya taşınma’ sorgusu hiç olmadığı kadar fazla idi. Bu süreçte hayal kırıklığına uğramış bazı İngilizler yurtdışına taşınmayı araştırmaya başladı.

Kanada’ya Yerleşmek

Türkiye’den gidip Kanada’ya yerleşmek o kadar kolay bir işlem değil. Eğer ki daha önce aldığınız bir Amerika, İngiltere veya Schengen vizeniz yoksa Kanada vizesi almak biraz zor oluyor. Direkt olarak Kanada eğitim vizesi başvurusu için başarılı bir portfolyaya sahip olmak gerekiyor ama şansınız daha yüksek oluyor bir eğitim alarak gitmek. Bu portfolyo ve gerekli olan Kanada vize evrakları ile beraber olumlu sonuç alma ihtimali artıyor.

Kanada Dil Okulları

Kanada dil okulları ile Kanada Vizesi konusunda Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçebilir, rehberliği ve danışmanlığı ücretsiz olarak alabilirsiniz. Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 1989’dan bu yana müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir şirket olarak, Beşiktaş Barbaros Bulvarı’nda hizmetine devam etmektedir.