Kanada’da Dil Eğitimi

kanada-dil-okullari-global-yurtdisi-egitimYüzölçümü bakımından dünyanın 2. büyük ülkesi olan Kanada; gelişmiş ekonomisi, doğal güzellikleri, hergün gelişen imkanları ve yüksek hayat standartları ile dünyanın en yaşanabilir ülkelerinden biridir. Resmi dillerinden biri İngilizce olan Kanada, İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için de en popüler ülkelerden biridir.

Kanada’da dil eğitimi almak isteyenlerin en fazla talep gösterdikleri şehir ise Toronto’dur. Toronto’nun bu derece popüler olmasının en önemli sebebi gelişmiş ekonomisi ve diğer şehirlere göre birçok üst düzey imkana sahip olmasıdır.

Toronto’dan sonra ise Vancouver en popüler 2. şehir olarak ön plana çıkmaktadır. Vancouver; öğrenci nüfusunun fazla olması, ikliminin diğer şehirlere göre daha ılıman olması ve yüksek hayat standartları sayesinde bu popülaritesini korumaktadır.

Calgary, Montreal, Halifax, Ottawa, Kelowna, Surrey ve Whistler şehirleri de İngilizce dil eğitimi almak isteyenler için popüler sayılabilecek şehirler arasındadır ve bu şehirlerde de yüksek standartlarda bir çok dil okulu bulunmaktadır.

Kanada’da bulunan dil okulları hakkında ayrıntılı bilgiler için Kanada Dil Okulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.