Kanada’da İngilizce Eğitimi Kimler İçin Uygun?

Yurtdışında İngilizce dik öğrenmek isteyenlerin ülke tercihinde bulunurken dikkat etmesi gereken pek çok nokta vardır. İngilizce dil öğrenimi denildiği zaman akla ilk gelen ülkeler içinde İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’nden sonra Kanada gelmekte.

Ancak Kanada’da öğrenim görmek isteyenlerin dikkatli olması gereken konulardan biri Kanada’nın yurdumuza olan uzaklığıdır. Türkiye ve Kanada arasında bulunan en az uçuş zamanı ortalama 10-11 saattir. Aktarmalı olan uçak yolculuklarında bu süre yirmi dört saati bulmaktadır. Bu sebeple, uzun sürmeyecek İngilizce öğrenimi planlayanlardan ziyade, Kanada uzun süreli dil eğitimi düşüncesinde olanlar için çok daha uygundur.

Dil öğrenimi konusunda kaliteden vazgeçmeyecek olan öğrenciler için Kanada, öğrenimin diğer tüm alanlarında olduğu gibi dil öğrenimi alanında da standartları yüksek öğrenim sunmaktadır. Özellikle, en az Intermediate düzeyde İngilizce’ye sahip insanlar için Kanada akademik İngilizce konusunda da çeşitli program alternatifleri sunmaktadır.

Kanada dil kursları ile ilgili detaylı bilgi için http://www.global-yurtdisiegitim.com/kanada-dil-egitimi/kanada-dil-okulu sitesini inceleyebilirsiniz.