Kanada’da Lise Eğitimi

kanada-lise-egitimi-global-yurtdisi-egitimYurtdışında lise eğitimi denildiğinde Kanada eğitim alınacak ülkeler arasında her zaman sağladığı yüksek kalite eğitim ve maddi açıdan uygunluğu ile ön sıralarda yer almaktadır. Kanada’yı seçen öğrencilerimiz yüksek kalitede eğitime Türkiye dahil olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinde sunulan fiyatlardan daha uygun maliyetlerle ulaşmakla kalmaz, aynı zamanda Kanada üniversitelerine veya tercih ederlerse farklı bir ülkede üniversite eğitimlerine herhangi bir sınav stresi yaşamadan devam etme şansına sahip olurlar.

Kanada‘da lise eğitimi Türkiye‘de olduğu gibi 4 yılda tamamlanmakta ve yine Türkiye‘de olduğu gibi üniversitede tercih edilen bölüme veya bölümlere göre alan tercihi yapılmaktadır. Kanada ‘da eğitiminize Lise 1.sınıf ‘tan (Grade 9) başlayabileceğiniz gibi ara sınıflarda da başlayabilir hatta dilerseniz 1 dönem veya 1 akademik yıl okuyup, lise eğitiminize yine Türkiye‘de devam edebilirsiniz. Sadece lise son sınıfı (Grade 12) Kanada ‘da okuyup, Kanada lise diploması almaya hak kazanan öğrencilerimiz de mevcuttur.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Kanada‘da bulunan tüm liselere denklik vermesi de yurtdışı lise eğitiminde öğrencilerimizin Kanada’yı seçmesi konusunda oldukça önem taşıyan bir noktadır. Öğrencilerimiz Kanada’da lise seçimi yaparken kararlarını hem devlet okullarından hem de özel okullardan yana kullanabilirler. Kanada‘da eğitime harcanan bütçenin oldukça yüksek olması, öğretmenlik mesleğinin doktorluk mesleği gibi ekstra uzmanlık talep etmesi, rehberlik servisine azami önemin verilmesi, tüm liselerde yabancı öğrencilere kontenjan ayırılması Kanada‘da lise eğitimini standart bir yapıya ulaştırmıştır.

Daha ayrıntılı bilgiler için Kanada’da Lise Eğitimi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.