Kısa Süreli İngiltere Eğitim Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere’de dil eğitimi almayı isteyenlerin başvurması gereken vize çeşididir. 6 be 11 aylık olmak üzere iki değişik çeşidi söz konusudur. Başvurunuzun müspet neticelenmesi durumunda İngiltere’de bulunan dil eğitimi kurumlarında dil eğitimi alabilir, IELTS, FCE, CAE, CPE ve Cambridge sınav hazırlık kurslarına, İngiltere yaz okullarına ve sertifika programlarına kayıt olabilirsiniz. Uzatılabilen bir vize değildir, süresi bittiğinde dönmeniz gerekir. Öğrenci vizesiyle İngiltere’de bulunacağınız süre boyunca çalışma izniniz bulunmayacaktır.

İngiltere’de dil kursuna gitmeyi isteyenlerin İngiliz Konsolosluğunca kontrole tabi tutulduğu belgeler çeşitlilik göstermektedir. Reşit olup olmadığınız, çalışma durumunuz, okula devam edip etmediğiniz, finansal durumunuz evraklarınızı tamamlarken özellikle dikkat etmeniz gereken şeylerdir. Bunun haricinde kısa süreli İngiltere öğrenci eğitim vizesi başvurunuzda olması şart olan evraklar şu şekildedir:

-En az 1 sene geçerliliği olan orjinal pasaportunuz.
-Vize ücreti (6 aylık ve 11 aylık İngiltere öğrenci vizesi başvurularında yatırmanız gereken vize masrafı farklıdır)
-Son tamamladığınız olduğunuz okuldan alacağınız diploma.
-Eğer Türkiye’de bir dil kursuna gittiniz ise, bu dil kursundan verilen belgenin fotokopisi.
-İngiltere’de kalacağınız sürece masraflarınızı karşılayabileceğinizi gösteren evraklar. Örneğin ailenizin veya sizin güncel banka hesap bilgileriniz.
-Eğer çalışmaktaysanız, şirketinizden izinli olduğunuzu ve eğitiminiz bittiğinde işinize devam edeceğinizi kanıtlayan işveren yazınız, gelirinizi, işe giriş tarihinizi gösteren evraklar.
-18 yaşın altındaki gençler için, velayetleri altında olduğu ebeveynler ile ilgili belgeler.

Evraklarınız, hele ki İngiltere’ye ilk defa vize başvurusu yapıyorsanız, İngilizce tercümeleriyle beraber ve orjinal olmalıdır. Tüm evrakların orjinallerinin ve İngilizce çevirilerinin sunulması önerilmektedir. Başvurunuzda istenilen belgeleri tamamlamanız size vizeyi alma garantisi vermez. Başvurunuzun olumlu sonuçlanması için başta belgelerinizin güncel ve doğruluğunda emin olmalı, bunun yanısıra başvuru süreci boyunca yurtdışı eğitim danışmanınızla koordineli olmalısınız. Yalnızca belge hazırlamaktan oluşmayan bu süreç boyunca İngiltere Elçiliği gerek diplomatik gerekse güvenlik amacıyla geçici olarak bazı düzenlemeler yapabilir. Deneyimli yurtdışı eğitim danışmanlık firmaları vize başvurusu yaptığınız andan başlayarak İngiltere’de katılacağınız dil kursununun bitişine kadar yapacağı koçluk hizmeti ile karşınıza gelebilecek tüm olasılıkları hesaplayarak size ekonomik, güvenli ve huzurlu bir eğitim süreci sağlar. Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bütün vize başvurunuz işlemleriniz boyunca sizlere en iyi danışmanlık hizmetini sunacağımızdan emin olabilirsiniz.