Yabancı Dil Öğrenme Yöntemleri

Teknolojik vasıtalardan her şekilde yararlanın: MP3, IPod, CD gibi araçlarınıza yabancı dilde metin, şarkı gibi materyalleri kaydederek arabada, evde, yolda kulaklığınızla beraber, uyumadan önce bunları dinleyin. Sosyal medyadan yabancı dilde gazete ve dergileri okuyun, ilgi alanlarınız ve hobilerinizle ilgili sayfalarda soruşturma yapın.

Günlük çalışın: Haftada bir gün yedi saat çalışmaktansa, her gün 1 saatinizi çalışmaya ayırmak daha sağlıklıdır. Bunu her gün yaptığınız spor, okuduğunuz gazete gibi günlük bir alışkanlığa dönüştürün.

Hata yapmaktan endişe etmeyin: Ana dilimizi kullanırken bile yanlış yapıyoruz, yabancı bir dilde tabi ki yapacağız. Bunları fark edip düzeltmek öğretmenin işi. Siz hatalarınızı bir daha yapmamaya istekli olun, kafi.

Dili ana vatanı olan ülkede öğrenin: Work&travel, turistik gezi, arkadaş-akraba ziyareti, eğitim amaçlı MBA vs. gayelerle başka bir ülkeye giderek yabancı dili konuşulduğu şehirde öğrenebilirsiniz. Özellikle iletişim kurma ve pratik konuşma açısından çok kısa zamanda pozitif sonuçlara ulaşırsınız. Çünkü o ülkede o dili konuşmaya mecbursunuz, başka çareniz yok!