Yurt Disi Egitimde Hangi Cesit Barinmayi Secmelisiniz

Başka bir ülkede katılım gösterebileceğiniz tüm eğitim programlarında birçok barınma türü ile karşılaşacaksınız. Başka bir ülkede İngilizce öğrenimi, lisans/yüksek lisans eğitimi, yaz okulları ve sertifika programları için sunulan birçok barınma çeşidi arasından size en uygun olanını seçmeniz gerekmektedir. Bu konaklama türleri arasında, aile yanı barınma, yerleşke içi/Kampüs dışı yurt, otel, hotel, studio daire konaklaması vardır.

Aile yanı konaklama tercih etmeyen insanların, bulunuyorsa yerleşke içinde veya Kampüs dışarısında öğrenci yurtlarında konaklama seçmesi de mümkündür. Yurtların en iyi avantajlarından bir tanesi, eğitimin alındığı bölgeye yakın olmalarıdır. Aile yanında konaklamaya kıyasla yurt barınması maliyetinin farklılık göstereceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Bilhassa Malta Adası gibi tursit yerlerinde yaz döneminde kısa süreli dil eğitimi alacak gençler otel ya da hostel konaklaması tercih edebilir. Yurtdışında üniversite eğitimi alacak ve İngilizcesini ilerletmeye ihtiyaç duymayan, kendine ait bir daire tercih eden öğrenciler için studio tarzı daireler uygundur.