Yurtdışı Lise Eğitimi

Yurt dışı eğitim programları evlatlarınız için unutulmayacak ve kendisinin tüm hayatını değiştirecek bir deneyimdir. Kendine olan güvenin gelişmesinin haricinde, yaşadığı dünyaya ve farklı kültürlere bakış açısı da değişime uğrayacaktır. Uluslararası eğitim programları sayesinde çocuğunuz bir dünya yurttaşı olacaktır. İngilizceyi ana dili gibi kullanmasının yanı sıra İspanyolca, Almanca, Fransızca gibi dilleri de öğrenebilirler.

Yurt dışında lise eğitimi için gencin not ortalaması dikkate alınacaktır ama ortalamadan daha önemli olan nokta ailenin bütçesinin yeterli olup olmadığıdır. Şayet garanti olmayan bir bütçeniz varsa maddi sebeplerden ötürü çocuğunuzun okuldan alınabileceğini ve bu vaziyetin gencin psikolojisinde önemli hasarlar meydana getirebileceğini hesaba katmanızı tavsiye ederiz. Ve son olarak; gencin liseyi yurtdışında okuması hususunda aile fertleri aynı düşüncede olmalıdır. Böyle bir konuda ailede fikir ayrılıklarının bulunması gencin geleceğinin etkileyecek duygusal kararlar almasına sebep olabilmektedir.

Liseyi okumak için gideceğiniz ülkenin ana dilini yeteri kadar bilmiyorsanız; yabancı dil hazırlık eğitimi veren bir lise seçebilir veya okulunuzun talep ettiği düzeye getirecek bir dil okulunu seçebilirsiniz. Dil seviyenizin yeterliliğini bilmek için okulunuzun sizden istediği yabancı dil sınavından beklenen dereceye ulaşmanız gerekir. Lise ve üniversitelerle anlaşmalı olan kimi dil okulları bireyin bu sınavlara katılım sağlamadan liseye gitmesini sağlayacak okulun istediği akademik derecedeki yabancı dil eğitimini sunmaktadır.