Yurtdisi Oğrenimde Hangi Tur Barinmayi Tercih Etmelisiniz

Yurtdışında katılım gösterebileceğiniz tüm öğrenim programlarında karşınıza pek çok barınma seçeneği çıkacaktır. Yurtdışında İngilizce eğitimi, lisans/yüksek lisans eğitimi, yaz okulları ve sertifika programları için sunulan birçok barınma türü arasından sizin için en elverişli olanına karar vermeniz gerekmektedir. Bu konaklama çeşitleri içerisinde, aile yanında barınma, Kampüs içi/yerleşke dışı yurt, hostel, otel ve studio daire konaklaması vardır.

Mesela uzun süreli dil eğitimi alacak ve İngilizce seviyesini geliştirmeyi hedefleyen bir insanın aile yanında konaklamayı seçmesi tavsiye edilebilir. Aile yanında konaklamayı tercih eden kişilerin, sigara içip içmediklerini, evcil hayvan tercihlerini ve varsa alerjilerini daha önceden danışmanlarına söylemeleri ve yanında kalacakları ailenin kurallarına saygı göstermeleri gerekmektedir. İstisnai hallerde, yanında kalınan aileden hoşnut olunmaması durumunda konaklamanın değiştirilmesi uygun olabilir.

Özellikle Malta Adası gibi tatil yerlerinde yaz döneminde kısa zamanlı dil eğitimi alacak gençler otel veya hostel konaklaması tercih edebilir. Yaz kampına katılacak kişiler için ise güvenlik açısından Kampüs içi yurtlar önerilmektedir.