Yurtdışında Akademik Sömestr Dil Programları

Akademik Yıl Programları, yoğun veya yarı yoğun olarak yirmi dört, 32 veya otuz altı hafta süren periyodlarda hazırlanmış olan yurtdışı yabancı dil eğitim programlarıdır. Kişilerin okuma, dinleme, dil bilgisi, konuşma ve yazma kabiliyetlerini arttırmaya yönelik çalışmalar yapılır. Program içinde; TOEFL, Cambridge, IELTS tarzı sınavlara hazırlık kursları da verilmekle beraber, eğitim alan kişilerin arzusuna göre Akademik Amaçlı İngilizce, İş İngilizcesi, Ticari İngilizce, Uluslararası Pazarlama, Medya, Turizm, Bilgisayar Uygulamaları gibi diğer bazı Konularda da öğrenim sunulmaktadır. Bazı okullar “Akademik Yıl Programı” diploması dışında ek olarak tercih edilen derslerle ilgili ilave diploma vermektedir.
Genel dil eğitimi eğitimlerinden değişik olarak yılın belirli periyotlarında açılan bu programlarda, daha yoğun bir dil öğrenimini yüzde 20-otuz civarında daha düşük ücret vererek almanız mümkün. Akademik programların başlama zamanları genel eğitim programlarının tersine sınırlı sayıdadır. Genel olarak Temmuz, Eylül, Ocak, Nisan tarihleri Akademik Yıl Programları için başlangıç aylarıdır.

Akademik Yıl Eğitim Programlarının Faydaları
Mükemmel dil öğrenme şansına sahip olursunuz.
Katıldığınız program sonunda eğitim kurumunun vermiş olacağı sertifikanın dışında gördüğünüz kaliteli ve yoğun eğitim sayesinde IELTS ya da TOEFL sınavlarından çok skor alabilecek düzeye ulaşırsınız.
Eğitim kurumlarının zenginkültürel, sosyal ve sportif etkinliklerinden faydalanırsınız.
Okullardan bazılarında 3 değişik ülke, kent ya da okulda eğitim görme olanağına sahip olursunuz. Dilerseniz, o eğitim kurumunun değişik kentlerindeki eğitim kurumlarında eğitim görebilirsiniz.
Ülke dışında uzun dönem İngilizce eğitimi almak için en ekonomik seçenektir.
Türkiye’de İngilizce eğitim veren özel bir üniversitede okuyabilmek için hazırlık yılı için vermeniz gereken fiyata yurtdışında konaklama ve eğitim dahil okuyabilir ve en önemlisi, Türkiye’de gelebileceğiniz dil seviyesinin daha çok üstünde bir İngilizce’ye sahip olabilirsiniz.

Yurtdışı eğitim programları ile ilgili ayrıntılı bilgi için http://www.global-yurtdisiegitim.com/ sitesini inceleyiniz