Yurtdışında Yabancı Dil Eğitimi Alırken Unutmamanız Gereken 4 Şey

Farklı bir ülkede yabancı dil kursu için geçirdiğiniz zamanın elinizden geldiğince verimli geçmesi bilgilenme ve sosyalleşme bakımından bol miktarda harika anı biriktireceğiniz sonucuna varır. Bunu göz önünde bulundurarak karşınıza çıkacak olasılıkları kullanmak ve yurtdışında dil eğitiminiz nihayetinde ”Ne iyi etmişim!” diyebilmek için bu süre boyunca dikkat etmeniz gerekenleri tespit etmenizde yarar var. Yurtdışında eğitim göreceğiniz zamanı daha iyi değerlendirmek için önem vermeniz gereken şeyleri size hatırlatmak istedik. Bu konularda daha ayrıntılı bilgi içinse bir yurtdışı eğitim danışmanına başvurmanız gerekeceğini unutmayın.

1. Gideceğiniz ülkeyi araştırmamak

Eğitim göreceğiniz ülke ile ilgili mutlaka seyahatinizden önce iyi bir inceleme yapın. Farklı bir şehirde vakit geçirmeden evvel bu yerin iklimi, yaşam biçimi, yemekleri gibi düzenli olarak karşı karşıya geleceğiniz noktalarda az ya da çok düşünceniz olması hayatınızı rahatlatacak. Örneğin, İngiltere’de bulunan dil okulları ile ilgili ayrıntılı bilgiyi bu siteden alabilirsiniz.

2. Sürekli kendi dilini konuşmak

Yabancı dil kursu için yurtdışına taşınmanızı yolculuk yapmak haricinde bir anlamı var; öğrenmeyi amaçladığınız dili doğduğundan beri kullanan insanlarla haşır neşir olmak. Yabancı dil öğreniminiz süresince devamlı Türkçe konuşursanız isteğinizden sapmış olursunuz. Bu yüzden taşındığınız yerden insanlarla tanışmak ve bu kişilerle zaman geçirmek en az eğitimin programı ölçüsünde önem taşır.

3. Yeni şeyler denemek istememek

Geçici bir zaman için taşındığınız bu şehirde muhtemelen kendi yaşadığınız yerde bulamayacağınız birçok sürprizle karşılaşacaksınız. Bunlara karşı direnş gösermeyin. Pratik bir incelemeyle birbirinden güzel yemek tarifleri keşfedebilir ve kim bilir belki o güne kadar hiç duymadığınız bir şarkıda dans edebilirsiniz.

4. Günce yazmaya önem vermemek

Farklı bir ülkede öğrenim göreceğiniz her an sizin için yeni bir deneyim olacak. Yıllar geçse de hafızanıza kazınacak pek çok hatıranız olacak. Yabancı dil eğitiminiz boyunca nereye giderseniz gidin çantanızda bir kalem kağıt olsun ve fırsat buldukça yaşadıklarınızı yazın. Uzun zaman geçse de bu günlüğü okumak büyük keyif verecek.